Windykacja zobowiązań – jak przebiega?

Oddawanie długów to konieczność. Istotne jednak jest to, aby mieć potwierdzenie, że taki dług mamy – często takim potwierdzeniem jest weksel lub umowa kredytowa, umowa pożyczki bankowej czy inna umowa cywilno prawna. Zawsze, kiedy pożyczamy komuś pieniądze, musimy podpisać umowę takiej pożyczki. Jest to dowód uwierzytelniający, że taka transakcja naprawdę miała miejsce. Jeśli nie będziemy mieć takich pism, nie będziemy mogli udowodnić, że rzeczywiście użyczyliśmy komuś pieniądze a tym samym nie będziemy w stanie dochodzić swoich praw. Dlatego także wszelkie banki i instytucje finansowe tak nadzwyczaj dbają o formalności związane z pożyczkami czy kredytami. 

W wielu wypadkach kredytobiorca na przyznanie kredytu i przelanie środków na konto powinien czekać nawet kilka tygodni. Taki dług, taką pożyczkę musimy oddać. Nie oddajemy kwoty wnikliwie takiej, jaką pożyczyliśmy. Bank musi mieć dochód oraz za fakt użyczenia nam pieniędzy pobiera opłatę. Przychodem jest oprocentowanie, które jest przez instytucja finansową nałożone. Jeśli nie będziemy płacić stopniowo kredytu, czeka nas windykacja długu. To dochodzenie roszczeń i odzyskanie użyczonych pieniędzy. Niestety, windykacja nie jest miłym procesem. Jest to przymuszenie pożyczkobiorcy do tego, żeby oddał użyczone finanse. Oczywiście w każdym wypadku windykacja ma odbywać się zgodnie z prawem oraz tak przeważnie jest. Jednak zdarza się i tak, że pożyczkodawcy sami, na prywatną rękę, bez odpowiednich zezwoleń pragną dochodzić własnych praw, chcą odzyskać pieniądze. Taka windykacja nie jest zgodna z prawem. To kłopotliwe w dzisiejszych czasach także i takie niezgodne z prawem odzyskiwanie długów ma miejsce. Nikt z nas nie lubi być oszukiwany. A niespłacanie swoich obligacji jest pewnego rodzaju oszustwem. Rzecz jasna różnorodne są powody braku spłaty zobowiązań. 

Jeżeli masz problem z wierzycielem, a dług jest opisany wekslem – przetestuj skuteczne rozwiązanie: klauzula zapłacę w dniu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *